Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Επτάρα η Μάνστεστερ Σίτι στη Σέφιλντ -όλα τα γκολ στο β” ημίχρονο!

Με επτά γκολ… φιλοξένησε την Σέφιλντ η Μάντσεστερ Σίτι στον 3ο γύρο του αγγλικού Λιγκ Καπ. Το τρομερό; Όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο!!

6a7c84169587cf7f69a06ec68f77bcca_LΗ Τσέλσι, με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της νίκησε 2-1 την Μπόλτον στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Η Τότεναμ, αντίπαλος του Αστέρα Τρίπολης στο Γιουρόπα Λιγκ, επικράτησε 3-1 της Νότιγχαμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν». Οι Λονδρέζοι, πάντως, τα χρειάστηκαν, αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 61′ με τον Γκραντ και η ανατροπή πραγματοποιήθηκε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.

Τα αποτελέσματα:

Τότεναμ – Νότιγχαμ 3-1 (72′ Μέισον, 83′ Σολδάδο, 90’+1′ Κέιν – 61′ Γκραντ)

Μάντσεστερ Σίτι – Σέφιλντ Γουένσντεϊ 7-0 (47′, 90’+3′ Λάμπαρντ, 53′, 77′ Τζέκο, 54′ Νάβας, 60′ πεν. Τουρέ, 88′ Πόθο)

Τσέλσι – Μπόλτον 2-1 (25′ Ζούμα, 55′ Όσκαρ – 31′ Μιλς)

Μπέρτον – Μπράιτον 0-3 (18′ Ινς, 37′ Λούα Λούα, 66′ Σμιθ)

Γουεστ Μπρομ – Χαλ 3-2 (15′ Ιντέγε, 87′ ΜακΌλεϊ, 88′ Μπεραχίνο – 41′ Ινς, 50′ Μπρέιντι).