Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Τσέλσι: Τέλος η σεζόν για τον Τσεχ

Μεγάλη ατυχία για τον διεθνή Τσέχο των Λονδρέζων

hi-res-44159c7593ec4ae12b28954437fe8ff3_crop_north

Ο τραυματισμός του Πέτερ Τσεχ είναι τόσο σοβαρός όσο είχαν φοβηθεί αρχικά οι άνθρωποι της Τσέλσι κατά τη διάρκεια του χθεσινού παιχνιδιού με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Champions League, και ο έμπειρος τερματοφύλακας θα χάσει το υπόλοιπο της αγωνιστικής περιόδου. Ο Τσεχ υπέστη εξάρθρωση ωμοπλάτης στον χθεσινό πρώτο ημιτελικό του Champions League με την Ατλέτικο Μαδρίτης (0-0) με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο από τον 41χρονο Αυστραλό, Μαρκ Σβάρτσερ.

«Μην με ρωτάτε τεχνικές λεπτομέρειες, αλλά η περίοδος τελείωσε γι΄αυτόν», δήλωσε σχετικά ο Ζοζέ Μουρίνιο, ενώ αναφορικά με τον Τζον Τέρι που επίσης τραυματίσθηκε και αντικατασταθηκε στο 73ο λεπτό, ο Πορτογάλος τεχνικός, σχολίασε με νόημα: «Θα πρέπει να παίξουμε στον τελικό της διοργάνωσης για να τον ξαναδούμε».